Dijkstal bezorgd over bedreigingen. (Teletekst, (8/5/2002 16:36)) HILVERSUM VVD-leider Dijkstal maakt zich grote zorgen over bedreigingen aan het adres van kopstukken in de PvdA en GroenLinks na de moordaanslag op Pim Fortuyn.Dijkstal zei voor het Radio 1 Journaal dat de campagne in de laatste weken over en weer scherp is geweest, maar nooit over de schreef is gegaan.
Kok,Borst,Jorritsma bij begrafenis. (Teletekst, (8/5/2002 16:36)) ROTTERDAM Premier Kok woont vrijdag samen met de vice-premiers Jorritsma en Borst de begrafenismis bij voor Pim Fortuyn.Koningin Beatrix laat zich vertegenwoordigen door grootmeester L.
Rotterdamse raad herdenkt Fortuyn. (Teletekst, (8/5/2002 16:36)) ROTTERDAM Fractievoorzitter Sörensen van Leefbaar Rotterdam heeft in een emotionele rede Pim Fortuyn herdacht in een buitengewone vergadering van de Rotterdamse gemeenteraad. Sörensen roemde "Pims felheid,scherpte, eerlijkheid en humor".
Rotterdam maakt zich op voor finale. (Teletekst, (8/5/2002 16:36)) ROTTERDAM De Rotterdamse binnenstad begint langzaam vol te stromen met fans van Feyenoord.Vanavond wordt in de Kuip de finale om de UEFA Cup gespeeld tegen Borussia Dortmund.
Verdachte voorgeleid in Amsterdam. (Teletekst, (8/5/2002 16:36)) AMSTERDAM De verdachte van de moord op Pim Fortuyn,V.v.
Haagse verdacht van 14 moorden. (Teletekst, (8/5/2002 16:36)) DEN HAAG Justitie verdenkt een Haagse verpleegkundige van 14 moorden en vier pogingen tot moord.Het OM heeft in deze zaak de definitieve aanklacht tegen de vrouw bekendgemaakt.
Opnieuw aanslag in Israël. (Planet Internet, (8/5/2002 15:18)) Aanvankelijk meldde de politie dat de zelfmoordactivist bij de explosie was omgekomen, maar een politieman zei later tegen de Israëlische radio dat de dader gewond op de plek van de aanslag ligt. Reddingswerkers zouden hem niet kunnen behandelen vanwege het gevaar dat hij meer explosieven heeft. Ook werd er aanvankelijk bericht dat een persoon gewond is geraakt, maar de politie meldde dat dit waarschijnlijk de dader betreft.
Raad Rotterdam herdenkt overleden Fortuyn. (Planet Internet, (8/5/2002 15:18)) Op de plaats van Fortuyn staat nog wel zijn naambordje. Verder staat er een grote foto van de overleden fractievoorzitter en een oranje bloemstuk. In de speciale vergadering zullen burgemeester Opstelten, Ronald Sörensen namens Leefbaar Rotterdam, en Bert Cremers (PvdA) namens de raad, het woord voeren.
Gemeenteraad Rotterdam herdenkt Fortuyn. (Nu.nl, (8/5/2002 14:12)) ROTTERDAM - De gemeenteraad van Rotterdam herdenkt woensdagmiddag in een buitengewone raadsvergadering de maandag doodgeschoten Pim Fortuyn. Fortuyn was sinds zijn installatie op 14 maart de fractievoorzitter van de grootste fractie (zestien zetels) in de raad.
Boekrecensies en de laagste boekenprijs. (Trouw, (8/5/2002 14:11)) Alle boekrecensies uit Trouw tot bijna 10 jaar terug zijn te vinden op onze boekrecensiesite. Wekelijks wordt dit unieke bestand aangevuld met de nieuwste recensies. Klik snel naar Boekrecensies.trouw of lees verder het persbericht over deze recensiesite. Nieuw: nu ook direct de laagste boekenprijzen.
Volg de eindexamens op de eindexamensite van Trouw. (Trouw, (8/5/2002 14:11)) Volg de eindexamens op de eindexamensite van Trouw, in samenwerking met uitgeverij ThiemeMeulenhoff. Www.trouw.nl/eindexamens staat boordevol nieuws, informatie en interactiviteit rondom de examens, met onder meer oefenexamens, chatsessies, examenuitslagen, het examenrooster, discussies en opiniepeilingen. Bezoek www.trouw.nl/eindexamens
Filosofie / Een avondje filosoferen alsof er niets is gebeurd. (Trouw, (8/5/2002 14:11)) Even over zessen is Pim Fortuyn vermoord. Krap tweeënhalf uur later staat in het Amsterdamse cultureel centrum Crea een inleiding op de rol, over de Amerikaanse filosofe Martha Nussbaum. Zal het zaaltje, op de inleider na misschien, niet leeg zijn? Kwart over acht zit er inderdaad maar anderhalve man en een paardenkop, maar tegen half negen stroomt de ruimte wonderbaarlijk vol. Alsof er niets is gebeurd nemen de dames en heren intellectuelen plaats, pen en blocnote in de aanslag.
LA Lakers onderuit tegen San Antonio Spurs. (Metro, (8/5/2002 14:02)) Malik Rose van de San Antonio Spurs (R) schermt dinsdag de bal af van Shaquille O'Neal (L) van de LA Lakers. De NBA-basketballers van de Spurs wonnen de tweede wedstrijd in de halve finale van de Western Conference met 88-85. Daarmee is de stand in de best of seven 1-1 geworden.
Ethiopië eist vertrek leider VN-missie. (Metro, (8/5/2002 14:02)) Ethiopië heeft na eerdere klachten formeel het vertrek geëist van de bevelhebber van de VN-missie in dat land en het naburige Eritrea (Unmee), generaal Patrick Cammaert. De Nederlander Cammaert voert het bevel over blauwhelmen uit onder meer India, Jordanië en Kenia, die zijn gelegerd in Eritrea en Ethiopië. Ethiopië meent dat Cammaert heeft gefaald.
Plannen voor een onderwatercentrum Oosterschelde. (Metro, (8/5/2002 14:02)) Nationaal park Oosterschelde moet het eerste onderwaterbezoekerscentrum van Europa krijgen. Het bureau van de Rijksbouwmeester heeft woensdag bij de opening van het nationaal park het plan gepresenteerd om een drie verdiepingen hoog bezoekerscentrum te bouwen. Het is de bedoeling dat het centrum met een brug verbonden wordt met de wal. Via drie niveaus moeten bezoekers kunnen afdalen naar de bodem van de Oosterschelde.
|