SYMPOSIUM LAND & WATER, ‘Burger & Infrastructuur’ op donderdag 10 april 2003
Het symposium Land & Water, Burger & Infrastructuur gaat over verbetering van het omgevingsbeleid van overheid en opdrachtgevers. Door locale bewoners eerder en rechtstreeks bij de plannen te betrekken kunnen problemen worden voorkomen. Door scherpe analyses en prikkelende stellingen zullen autoriteiten, ervaringsdeskundigen en burgers diverse invalshoeken bespreken.
Tot 2010 en ver daarna zullen volgens het ‘Meerjarenplan infrastructuur en Transport’ en het ’Nationaal Verkeer en Vervoer Plan’ ingrijpende maatregelen nodig zijn om onze infrastructuur te verbeteren. Nieuwe eisen ten aanzien van mobiliteit, dreigend waterbezwaar en milieuvervuiling zullen leiden tot omvangrijke infrastructurele projecten. Bovendien zal de sanering van vervuilde bodems van bedrijfsterreinen en woonwijken worden aangepakt.
Burgers worden geconfronteerd met geluidshinder, trillingsoverlast, stank, verzakkende woningen, verhoogde gezondheidsrisico’s en verminderde veiligheid. Vaak moeten ze de effecten op de lange termijn maar afwachten.
Op het symposium zullen de volgende vragen aan de orde komen:
- Hoe groot is het incasseringsvermogen van de moderne, mondige en zelfbewuste burger?
- Hoe kan voorkomen worden dat projecten soms tientallen jaren terecht of onterecht worden tegengehouden?
- Welke maatregelen zijn nodig om het broodnodige draagvlak te verkrijgen bij de burger?
Informatie of aanmelden?
Dan kun je bellen met Reed Business Information, Cynthia Heerink, tel. 0314 34 96 61 of bezoek de site www.landwater.nl
1:54:40 AM
|