website van het Kenniscentrum Grote Steden.
Aanleiding Dit kenniscentrum is een stichting die in maart 2001 is opgericht door 25 grote steden en negen departementen. De aanleiding hiervoor was een onderzoek van het Ministerie van Binnenlandse Zaken naar de effectiviteit van de aanpak van grootstedelijke problemen. Eén van de aanbevelingen van dit onderzoek was het oprichten van een kenniscentrum Grote Steden.
Doel KCGS Het doel van het KCGS is het stimuleren van de uitwisseling van kennis en ervaringen tussen de steden. Naast deze informatieve website die dagelijks up-to-date wordt gehouden, voorziet het KCGS de steden van praktische en wetenschappelijke kennis via conferenties en themabijeenkomsten waarin interactie tussen professionals uit de drie pijlers (sociaal, fysiek en economisch) centraal staat.
Activiteiten Het KCGS participeert ook in projecten en samenwerkingsverbanden, zoals Onze Buurt Aan Zet , de ABCD-methode en het programma ICT & Sociale Kwaliteit (SQM) .
[meer info: KCGS - Kenniscentrum Grote Steden]
6:50:12 PM
|